Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » XVII Charytatywny Koncert Jesienny

XVII Charytatywny Koncert Jesienny

6 listopada 2016 roku w gościnne progi  klubu jazzowego Blue Note w Poznaniu członkinie LC Poznań Polonia zaprosiły swoich  sympatyków na energetyczny i liftingujący duszę koncert połączony z jubileuszem 25-lecia klubu.
Wśród przybyłych gości serdecznie powitanych przez prezydent klubu Joannę Szafarkiewicz znaleźli się: gubernator Radosław Bielicki wraz z małżonką, wicegubernator Maria Sterczewska, past gubernatorzy Elżbieta Antoszewska i Mariusz Szeib oraz przedstawiciele poznańskich klubów Lions.
Historię naszego 25-lecia przedstawili w skrócie Joanna i Mariusz, akcentując również zbliżające się obchody 100-lecia Ruchu Lions na świecie.
Swoje życzenia dla klubu przekazał gubernator Radosław Bielicki, który wraz z Marią Sterczewską wręczyli okolicznościowe listy gratulacyjne od prezydenta światowego dla Lionek, które w bieżącym roku obchodziły okrągłą rocznicę w szeregach lionizmu.
I wreszcie nastąpił czas na muzyczną niespodziankę - zespół z wulkaniczną  energią o nazwie Bibobit. To grupa sześciu niezwykle utalentowanych muzyków, świadomie przekraczająca granice gatunku, mieszająca  jazz, groover, hip-hop, śpiew i rytm tworząc niepowtarzalną improwizację. Nasi goście odważnie reagowali na śmiałe zaproszenia do wspólnej zabawy wysyłane przez lidera zespołu Daniela Moszczyńskiego, przechodząc w wyciszone klimaty wysmakowanych partii jazzowego fortepianu, soczystego brzmienia sekcji dętej czy odmieniającej nastrój, ekspresyjnej elektroniki.
Dalsza część wieczoru skupiła się na aukcji obrazów i grafik, którą tradycyjnie poprowadził Mariusz Szeib od  wielu lat zaprzyjaźniony z naszym klubem i wspierający nasze koncerty. Przedmiotem licytacji były następujące prace: fotografia ”Tribute To Ballet” Macieja Mańkowskiego, obraz akryl na płótnie ”Kobieta w kapeluszu” Małgorzaty Rynarzewskiej, grafiki przedstawiające golfistów z II połowy XX w. z galerii Artykwariat oraz cykl trzech suchorytów „Wierzenica” Andrzeja Kandziory ufundowane przez Jolantę Szafarkiewicz. W ożywionej aukcyjnej atmosferze, przeplatanej  prezentacją prac i ich autorów, wszystkie prace znalazły nowych miłośników sztuki.
Atrakcyjne niespodzianki i losowanie szczęśliwych numerków wypełniło ostatnią część wieczoru,  prowadzoną przez Beatę Chęcińską i Małgorzatę Golusińską.
Podobnie jak w latach poprzednich  darczyńcami, którym w imieniu naszego Klubu składam serdeczne podziękowania byli: Galeria Artykwariat, Pałac w Grochowiskach Szlacheckich, YES, Solar, Impakt, Wydawnictwo Albus, Studio Urody Galaxy, Studio Daga, Gabinet Kosmetyczny Joanny Tureckiej-Bartkowiak, apartamenty Lola w Szklarskiej Porębie, Auto-Tech Janusz Szyfter.
Całkowity dochód z koncertu  w kwocie 24.000 zł przeznaczony zostanie na wakacje dla Rodzinnych Domów Dziecka, paczki dla dzieci chorych na cukrzycę, pomoc dla artystycznie utalentowanej młodzieży oraz wsparcie ogólnopolskich i międzynarodowych projektów.
Wspólne  jubileuszowe zdjęcie zamknęło 25-letnią historię LC Poznań Polonii.
W przyszłym roku obchodzić będziemy 100-lecie lionizmu na świecie - mamy nadzieję, że historia naszego Klubu będzie przekazywalna, a kolejne podniosłe jubileusze przed nami.
Patroni medialni: Glos Wielkopolski, Radio Merkury, WTK, e-poznań

Autor zdjęć: Anna Guziałek