Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » VII Koncert Charytatywny
Tradycyjnie w listopadzie członkinie LC Poznań Polonia zaprosiły na muzyczne wydarzenie w Rytmie ”El Tango” do klubu Blue Note w Poznaniu. Sympatyków... więcej
19/11/2017
6 listopada 2016 roku w gościnne progi  klubu jazzowego Blue Note w Poznaniu członkinie LC Poznań Polonia zaprosiły swoich  sympatyków na... więcej
06/11/2016
Słynne polskie przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej pod ich wspólnym jazzowym mianownikiem wypełniły program XVI Jesiennego Koncertu Charytatywnego,... więcej
22/11/2015
W gościnnych murach Teatru Polskiego w Poznaniu 2 lutego miał miejsce charytatywny koncert z  udziałem polskiej mezzosopranistki Izabeli Kopeć pt.... więcej
02/02/2015
Jubileuszowy Jesienny Koncert LC Poznań Polonia, który miał miejsce 11 listopada 2014 r. w klubie Blue Note w Poznaniu, otworzyła Prezydent Klubu PDG... więcej
11/11/2014
Młoda polska wokalistka Paulaa zagrała charytatywnie w klubie Blue Note w Poznaniu 10 listopada 2013 r. Celem Jesiennego Koncertu zorganizowanego... więcej
11/10/2013
Przybyłych sympatyków koncertu, który odbył się 18 listopada w Piano Barze w Starym Browarze w Poznaniu powitała Prezydent klubu Barbara... więcej
18/11/2012
6 listopada 2011 roku w „SŁODOWNIA Piano Bar” w poznańskim Starym Browarze odbył się kolejny, już XII Charytatywny Koncert... więcej
06/11/2011
W niedzielny listopadowy wieczór (15.11.2009 r.) w Starym Browarze w Piano Barze w Poznaniu spotkaliśmy się na naszym tradycyjnym Jesiennym Koncercie... więcej
15/11/2009
9 listopada 2008 roku, w “Słodownia Piano Bar” w Starym Browarze w Poznaniu odbył się nasz doroczny koncert charytatywny. Stało się już tradycją, że w... więcej
09/11/2008
W niedzielę 5 listopada 2006 r. odbył się VII Jesienny Charytatywny Koncert Lions Club Poznań Polonia. I tym razem nasi goście Lioni i przyjaciele... więcej
05/11/2006

VII Koncert Charytatywny

W niedzielę 5 listopada 2006 r. odbył się VII Jesienny Charytatywny Koncert Lions Club Poznań Polonia.
I tym razem nasi goście Lioni i przyjaciele Lionów nie zawiedli. Klub Piano Bar w Słodowni Starego Browaru dosłownie pękał w szwach. Przepiękne zaproszenia zaprojektowane już po raz 3 przez Małgorzatę Kłos (malarkę poznańską), a wydrukowane jak zwykle przez Liona z klubu PILLORY Piotra Kaczmarka drukarnia Atol (oczywiście charytatywnie) rozeszły się dość szybko.
Prawie 300 osób bawiło się świetnie na koncercie, a wśród nich gubernator Okręgu 121 Polska Wiesław Blaschke z Krakowa oraz wicegubernator Ula Ciołeszyńska z Opola. Obecny był również starosta poznański p. Jan Grabkowski wraz z małżonką oraz past gubernatorzy: Krystyna Szmeja, Krzysztof Horała i Mariusz Szeib.
Na początku koncertu usłyszeliśmy parę piosenek niezapomnianego i nieodżałowanego Marka Grechuty w wykonaniu studentów ze studium piosenkarskiego im Cz. Niemena przy Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu. Śpiewali: Lidia Gluza, Daniel Wilk, akompaniowała Joanna Kowalkowska (fortepian elektryczny).
Następnie przeprowadziłyśmy aukcje operacji laserowej wzroku, którą udało nam się pozyskać dzięki naszej klubowej sekretarz Dance Roztockiej. Operację ufundował szef Kliniki Okulistycznej Intermedica w Poznaniu, a przeprowadzi ją dr Barbara Czarnota (kandydatka do naszego Klubu). Jest to nowa, innowacyjna metoda korekty wzroku. Operacja wylicytowana została za 7.000 zł.
Temperatura na sali podniosła się gwałtownie, gdy zaczęłyśmy aukcje 3 obrazów podarowanych nam na cel charytatywny. Aukcje jak zwykle przeprowadził w brawurowy, spektakularny sposób Lion z zaprzyjaźnionego klubu Pillory - Karol Działosztyński. Wszystko udało się znakomicie: za prace Józefa Kaliszana, Marii Mauczur i Piotra Sokołowskiego uzyskałyśmy w sumie 21.500 zł. A więc z samych aukcji zebrałyśmy 28.500 zł!! Jest to rekordowy dla nas wynik.
Po aukcji - strawa duchowa - koncert „Max Klezmer Band” z Krakowa. Jest to energetycznie, wspaniale grająca formacja, łącząca elementy jazzu z wpływami muzyki klezmerskiej. Zapanowała klubowa, serdeczna atmosfera. A o to od 7 lat się w naszym klubie staramy - by przy okazji koncertu charytatywnego zebrać pieniądze na cele klubowe (pomoc finansowa dla rodzinnych domów dziecka, zbiórka pieniędzy na paczki świąteczne dla ubogich wielodzietnych rodzin z poznańskich Rataj oraz dzieci chorych na cukrzyce i pomoc dla artystycznie utalentowanej młodzieży) oraz integrować Lionów z różnych klubów poznańskich. 
Jestem przekonana, że nasz cel został w tym roku również osiągnięty!!!

Joanna Szfarkiewicz
współorganizator koncertów
LC Poznań Polonia wiceprezydent kadencji 2006/2007