Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » XV Charytatywny Koncert Jesienny

XV Charytatywny Koncert Jesienny

Jubileuszowy Jesienny Koncert LC Poznań Polonia, który miał miejsce 11 listopada 2014 r. w klubie Blue Note w Poznaniu, otworzyła Prezydent Klubu PDG Elżbieta Antoszewska.
Celem koncertu było pozyskanie funduszy na potrzeby Rodzinnych Domów Dziecka, pomoc dla wielodzietnych rodzin z poznańskich Rataj oraz wsparcie artystycznie utalentowanej młodzieży. Krótką historię Święta Niepodległości interesująco zaakcentował PDG Mariusz Szeib z LC Poznań Rotunda
W muzyczne klimaty wprowadziła gości Joanna Szafarkiewicz zapraszając na scenę rzadko obecny w Polsce rodzimy zespół Boogie Boys, wykonujący utwory w stylu boogie woogie z domieszką czarnego blusa. To charyzmatyczny zespół zręcznie łączący warsztat i pasję z nowymi pomysłami na brzmienie starych polskich tematów. Młodzi muzycy są inicjatorami jedynego festiwalu w Europie Środkowo-Wschodniej Polish Boogie Festiwal w Człuchowie.
Na koncercie pojawiły się utwory z ostatniego albumu „Made in Cali”-płyty roku 2012, które wprowadziły słuchaczy w niezwykle ożywiony i optymistyczny nastrój. Ponadto ekspresyjne wykonanie utworu „Fortepian i ja” nie pozostawiało wątpliwości, że mamy do czynienia z niezwykle sprawnymi instrumentalistami.
W przerwie koncertu Elżbieta Antoszewska wspólnie z Mariuszem Szeibem zmieniając nieco nastrój zaprosili rozbawionych gości do udziału w aukcji dzieł sztuki.
Licytowano prace artystów: Stasysa Eidrigeviciusa -plakat Teatru Nowego z premiery „Czerwone nosy”, Vencisłava Piriankova obraz olejny”Anioł”, Hanny Łuczak rysunek”Struny”, Macieja Mańkowskiego artystyczną fotografię „Akt kobiecy”,Małgorzaty Rymarzewskiej olej „Kobieta z wachlarzem”.
W artystycznym towarzystwie znalazła się także praca Szymona Ćwiklińskiego studenta Uniwersytetu Artystycznego z katedry malarstwa, który jest podopiecznym LC Poznań Polonia.
Jego obraz „Portret kobiety” zakupiła Galeria Muzalewska dając tym samym szansę na zaistnienie młodego artysty na trudnym rynku sztuki.
Aukcję zamknęła licytacja koszulki z biegu „Freedom Charity Run” Gdańsk-Berlin 2014 z podpisami Prezydenta Lecha Wałęsy oraz roweru Scott.
Kolejną częścią wieczoru było losowanie niespodzianek ufundowanych przez sympatyków naszego klubu do grona, których należą: Galeria Artykwariat, Galeria ForForm, Galeria Muzalewska, Małgorzata Rynarzewska, Studio M. Mańkowski Photo Design, Yes, Juka Medical, Impakt, Solar, Kama Styl Spa, Wydawnictwo Albus, Studio Daga, Pałac w Grochowiskach Szlacheckich, Apartamenty Lola w Szklarskiej Porębie, restauracja Toga oraz osoby prywatne. Nieocenioną pomoc w sprawnym rozprowadzeniu losów okazali przedstawiciele klubów LEO.

Całkowity dochód z koncertu wyniósł 14 tys. zł

Wszystkim darczyńcom w imieniu LC Poznań Polonia składam serdeczne podziękowania.