Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Zaproszenia » Działalność » działalność » Pracowity styczeń Lionek

Pracowity styczeń Lionek

W styczniu 2018 roku, po okresie świątecznym, Lionki z LC Poznań Polonia ruszyły do pracy. Czekały nas dwa ważne wydarzenia.
11 stycznia w Auli Nowej odbył się uroczysty koncert pt. „Podróż Zimowa”, otwierający obchody 40-lecia Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu przy ul. Głogowskiej. Podczas koncertu prezydent LC Poznań Polonia Barbara Jakimowicz wręczyła młodemu, uzdolnionemu fleciście Michałowi Szymańskiemu promesę stypendium na rok 2018 w kwocie całkowitej 5000 zł.
Michał jest obiecującym 14-letnim talentem, wierzymy, że nasze stypendium będzie cegiełką, przyczyniającą się do dalszego rozwoju artystycznego młodego muzyka, mającego już za sobą pierwsze poważne sukcesy.
Drugim wydarzeniem było kolejne spotkanie z podopiecznymi Poradni Cukrzycowej przy ul. Folwarcznej w Poznaniu. Dla dwudziestu najbardziej potrzebujących przygotowałyśmy noworoczne paczki żywnościowe za kwotę 2960 zł. Spotkania odbywające się dwa razy do roku, są okazją do podzielenia się informacjami na temat postępów w nauce, nawet w sporcie dzieci i młodzieży z chorobą cukrzycy.
Bardzo cenimy sobie te dobre, bezpośrednie kontakty, które utrzymujemy dzięki nieocenionej pomocy dr Danuty Kiełczewskiej-Mrozikiewicz.

Barbara Jakimowicz
Prezydent LC Poznań Polonia