Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » XIII Charytatywny Koncert Jesienny

XIII Charytatywny Koncert Jesienny

proszę kliknąć na miniaturkę, by zobaczyć więcej zdjęćPrzybyłych sympatyków koncertu, który odbył się 18 listopada w Piano Barze w Starym Browarze w Poznaniu powitała Prezydent klubu Barbara Jakimowicz.
W szczególny sposób przywitana została klubowa koleżanka obecnie Gubernator Okręgu 121 Polska -Elżbieta Antoszewska oraz Past Gubernatorzy: Mariusz Szeib i Daniel Wcisło.
Wśród gości obecne były także Przewodnicząca Strefy Poznań I Irena Nowacka i Pełnomocnik Gubernatora ds. Konkursu Muzycznego-Joanna Szafarkiewicz.
Tradycyjnie pojawia się na naszych koncertach motyw niepodległościowy i patriotyczny, który bardzo interesująco akcentuje Mariusz Szeib.
O dobór koncertowych wykonawców zadbała Joasia Szafarkiewicz, satysfakcjonując muzyczne gusta naszych gości.
proszę kliknąć na miniaturkę, by zobaczyć więcej zdjęćNa początek zagrał i zaśpiewał młody utalentowany harfista Michał Zator. To jedyny harfista w Polsce i jeden z nielicznych na świecie, który wykonuje na harfie autorski repertuar, akompaniując sobie do śpiewu. Zrobił duże wrażenie swoim krótkim występem inspirowanym muzyką celtycką i fantasy.
Innego rodzaju muzycznych przeżyć dostarczyła nam Anna Czartoryska, aktorka, piosenkarka i arystokratka związana z Teatrem Współczesnym i Dramatycznym w Warszawie oraz gościnne z Teatrem Roma.
Koncert Anny Czartoryskiej z zespołem był zaskakującym artystycznym wydarzeniem, pojawiły się na nim piosenki z debiutanckiej płyty „Morfina” z nagrodzonego monodramu o tym samym tytule oraz utwory, które wykonała po raz pierwszy.
Niezwykła energia i artystyczny pazur połączony z warsztatem aktorskim dał znakomity efekt muzyczny. Piosenkarka przeplatała nastrój brawurą, osobistym urokiem, dramaturgią i klasą. Aż trudno uwierzyć, że ta drobna księżniczka nosi w sobie taki ładunek muzycznej pasji.
Wśród gości młoda artystka pozostawiła uczucie niedosytu...
proszę kliknąć na miniaturkę, by zobaczyć więcej zdjęćKiedy opadły artystyczne emocje przyszła kolej na ożywienie wokół licytacji obrazów. Wśród zaoferowanych prac znalazły się następujące nazwiska: Henryk Cześnik, Henryk Starzewski, Małgorzata Rynarzewska oraz litografia Rafaela Santi limitowana seria muzealna wykonana w 1919 r.w Berlinie. Wszystkie prace znalazły swoich nabywców dzięki sprawnie przeprowadzonej licytacji poprowadzonej przez Karola Działoszyńskiego.
Ostatnią atrakcją wieczoru była różnorodna loteria fantowa dzięki, której można było nabyć między innymi:
zaproszenie na weekend do Pałacu w Grochowiskach Szlacheckich oraz do apartamentu w Szklarskiej Porębie, lot małolotnią, porcelanę o wartości antykwarycznej, pobyty w SPA, zaproszenia do teatrów, restauracji, biżuterię, kosmetyki i wiele innych niespodzianek.
Wieczór zakończył się w miłej towarzyskiej atmosferze przy kolacji i lampce wina.
Całkowity dochód z koncertu około 20 tysięcy przeznaczony został na potrzeby Rodzinnych Domów Dziecka, na pomoc ubogim wielodzietnym rodzinom z poznańskich Rataj oraz dla artystycznie utalentowanej młodzieży.
Patronat medialny objęli: Radio Merkury. epoznań, TV WTK.

Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękuję w imieniu LC Poznań Polonia za wsparcie naszych charytatywnych działań.

proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcie