Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » XVI Jesienny Koncert Charytatywny

XVI Jesienny Koncert Charytatywny

Słynne polskie przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej pod ich wspólnym jazzowym mianownikiem wypełniły program XVI Jesiennego Koncertu Charytatywnego, który odbył się w klubie Blue Note w Poznaniu.
Celem koncertu było uzyskanie funduszy na potrzeby Rodzinnych Domów Dziecka oraz na stypendia dla artystycznie utalentowanej młodzieży.
Prezydent Joanna Szafarkiewicz powitała sympatyków naszego Klubu z Poznania, Leszna oraz Wrocławia i wprowadziła w oczekiwany jazzowy wieczór, zapraszając na scenę znakomitych polskich muzyków. W gronie wykonawców znalezli się: Janusz Szrom, wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu i Jazzowy Wokalista Rocka wg plebiscytu „Jazz Forum” w latach 2009-2014, Zbigniew Wrombel basista, Piotr Wrombel pianista oraz Krzysztof Szmańda - perkusja.
Nowa interpretacja wielkich przebojów Czesława Niemena, grupy Breakout,Andrzeja Zauchy czy Seweryna Krajewskiego wprowadziła publiczność w sentymentalne klimaty z przeszłości. Muzycy perfekcyjnie budowali artystyczną więź z rozbawioną salą, zachęcając do wspólnego śpiewania znanych utworów i tworząc porywającą muzyczną atmosferę. Większość utworów pochodziła z nagranej przez wykonawców płyty „Śpiewnik polski”.
Dalszą część wieczoru zdominowała aukcja podarowanych Klubowi obrazów, którą sprawnie i z powodzeniem poprowadził Mariusz Szeib, prezentując prace: Małgorzaty Rynarzewskiej, Igora Przybylskiego, Anny Michalik, Mikołaja Polińskiego i Szymona Ćwiklińskiego. Małgorzata Rynarzewska, Anna Michalik oraz Szymon Ćwikliński byli również gośćmi naszego wieczoru.
Liczne niespodzianki, które pojawiły się na loterii fantowej, przygotowanej przez Beatę Chęcińską przy nieocenionej pomocy LEO, były ostatnim akcentem wieczoru.
Do grona darczyńców corocznie wspierających nasze koncerty należą: Pałac w Grochowiskach Szlacheckich, Studio Daga, Centrum Rehaktywni, Centrum Estetyki-Luboń, Impakt, Solar, YES, Artykwariat, Douglas oraz wydawnictwo Albus. Wszystkim w imieniu Klubu składam serdeczne podziękowania.

Uzyskany dochód z koncertu w kwocie 15000 zł pozwoli nam kontynuować zaplanowane projekty dla naszych podopiecznych.

Patroni medialni: Głos Wielkopolski, Radio Merkury, WTK, epoznań