Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » El Tango - XVIII Charytatywny Koncert Jesienny 2017

El Tango - XVIII Charytatywny Koncert Jesienny 2017

Tradycyjnie w listopadzie członkinie LC Poznań Polonia zaprosiły na muzyczne wydarzenie w Rytmie ”El Tango” do klubu Blue Note w Poznaniu.
Sympatyków naszych koncertów powitała prezydent klubu Barbara Jakimowicz, a byli wśród nich: gubernator Maria Sterczewska, past gubernatorzy: Elżbieta Antoszewska, Paweł Cieśliński, Mariusz Szeib, Daniel Wcisło oraz licznie przybyli goście w tym silna grupa z LC Jarocin.
W obiecującą, muzyczną część wieczoru wprowadziła nas Joanna Szafarkiewicz, przedstawiając Wiesława Prządkę - akordeonistę i bandeonistę oraz towarzyszących mu wykonawców w składzie: Rafał Karasiewicz-fortepian i Jakub Olejnik-kontrabas. Gościnnie wystąpiła z zespołem Gabriela Medina Castro z Argentyny.
Usłyszeliśmy mistrzowskie interpretacje największych przebojów Astora Piazzolii, Richarda Galliano, Sebastiana Piana oraz Carlosa Gardela. Publiczność z entuzjazmem reagowała na znakomicie budowany  nastrój tanga zwłaszcza przy tak rozpoznawalnych utworach jak: Milonga, Oblivin czy Libertango.
Kolejną część wieczoru zdominowała aukcja obrazów, której prowadzenie powierzyłyśmy Pawłowi Posadzemu z LC Poznań Rotunda. Wśród proponowanych prac znalazły się: obraz monotypia „Milczenie” Jana Berdyszaka, artystyczna fotografia z cyklu” Body Texts” Małgorzaty Dawidek, pastel olejny Moniki Szwed z Galerii Muzalewska oraz obraz  Ricardasa Filistoviciusa z Galerii PBG i praca „Kontrasty III” technika mieszana Szymona Ćwiklińskiego.
W gorącej atmosferze rywalizacji wszystkie prace trafiły do nowych, szczęśliwych miłośników sztuki. Darczyńcami, którym w imieniu klubu składam serdeczne podziękowania byli: Galeria Muzalewska, Galeria PBG, Szymon Ćwikliński, Drukma, Grecos, Blue Note, Solar, FitSwim, Impakt, Pałac Grochowiska Szlacheckie, Albus, Yes, Daga, Artykwariat i Apartamenty Lola.
Dziękujemy również za nieocenioną pomoc młodzieży z klubu LEO Poznań oraz wszystkim przybyłym sympatykom naszego klubu. Całkowity dochód z koncertu w kwocie 30.500 PLN przeznaczony zostanie między innymi na pomoc dla artystycznie utalentowanej młodzieży, wsparcie projektów Okręgu 121 Polska, wakacje dla dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka oraz paczki dla dzieci chorych na cukrzycę.

Patroni medialni: Głos Wielkopolski, e-poznań, WTK, iks